UA    RU    EN   
Национальная Металлургическая академия Украины

 

 


Специальность 136 - Металлургия

ПРОГРАМА
вступного фахового іспиту до магістратури спеціальність 136 «Металургія»

 

Програма та приклад білету фахового іспиту до магістратури 2020р. на ОПП "Металургійні процеси одержання та обробки металів та сплавів"

ПРОГРАМА та приклад білета вступного фахового іспиту до магістратури на ОНП "Дослідження процесів та розробка технологій в металургії"

 

Кваліфікація

Бакалавр (навчання 4 роки), магістр (навчання 1,5 року)

Навички

Бакалавр з металургії повинен уміти:

Опис

Чорна металургія є найвпливовішою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин фундаменту всього народного господарства країни. Практично немає такого підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б продукцію чорної металургії, адже чорні метали – це основний конструкційний матеріал для виготовлення засобів та знарядь виробництва, від кількості та якості якого значною мірою залежать рівень розвитку виробничих сил країни, темпи і масштаби технічного прогресу.

Це одна з провідних, базових галузей народногосподарського комплексу. Для її розвитку в Україні є всі умови: величезна, компактно розміщена сировинна база (залізні, манганові руди, вогнетриви, флюсові вапняки тощо); металомістке машинобудування (споживач); густа транспортна мережа; значні водні, паливні (коксівне вугілля), трудові ресурси. Проте перспективи подальшого розвитку вбачаються у вдосконаленні виробництва, впровадження сучасних технологій, підвищенні якості продукції тощо.

Значення чорної металургії для економіки України важко переоцінити. Це пояснюється тим, що чорна металургія не тільки впливає на розвиток усіх без винятку галузей народного господарства України і є базою їх формування, але й є важливою експортоутворюючою галуззю і значною мірою визначає експортний потенціал нашої країни (на продукцію чорної металургії припадає більше 40% експорту України). З огляду на все це немає сумніву, що в умовах економічної кризи чорна металургія може виступити у ролі потяга, який, відновивши, а може навіть і збільшивши свій виробничий потенціал, зможе “підняти з колін” промисловість, а отже і економіку нашої країни.

Чорна металургія - складна галузь промисловості, до якої належать виробництва, різні за організацією і технологією: видобування і збагачення залізної і манганові руди, спікання агломерату або виробництво окатишів, виплавка чавуну, сталі та електросталі, виробництво кольорових металів, розливання сталі, ливарне виробництво, прокат чорних та кольорових металів.
Придніпровський металургійний район утворився завдяки географічному положенню – на великій водній магістралі, на перетині транспортних шляхів. Він базується на величезних запасах залізної руди Криворіжжя (руди Криворізького залізорудного басейну). Головними центрами видобутку та збагачення рудної сировини є Кривий Ріг, Марганець, Дніпрорудне; виробництва чорних металів – Кривий Ріг, Запоріжжя, Дніпро, Кам’янське; виробництва прокату – Нікополь, Дніпро, Новомосковськ; виробництва електроферосплавів – Нікополь.

Для розвитку економіки країни необхідно, щоб її галузі були конкурентоспроможними за кордоном, а країна могла запропонувати щось зовнішньому ринку. В Україні не так багато індустрій, які дозволяють конкурувати на міжнародному ринку. Металургія - одна з них.

Чорна металургія впливає на розвиток усіх галузей народного господарства як найголовніший споживач палива й електроенергії та води. До її складу належать видобуток, збагачення та агломерація залізних, манганових і хромітових руд, виробництво чавуну, сталі, прокату, труб, метизу, випуску концентратів залізної та манганової руд, електроферосплавів, окатишів, флюсових вапняків, вогнетривів, коксу як основного виду палива, феросплавів, вторинна переробка чорних металів тощо.

Специализации:

Образовательно-профессиональная программа: Защита металлов от коррозии

Компьютерное проектирование в металлургии

Образовательно-професиональная программа "Металлургические процессы получения и обработки металлов и сплавов"

Металлургия стали

Менеджемент и инженения производства черных металлов

Обработка металлов давлением

Обработка металлов давлением (магистр)

Коммерческое сопровождение металлургической продукции (магистр)

Промышленная теплотехника

Образовательно-научная программа «Исследование процессов и разработка технологий в металлургии»

Образовательно-профессиональная программа «Литейное производство черных и цветных металлов и сплавов»

Образовательно-профессиональная программа «Литье стоматологическое, прецизионное и из неметаллических материалов»

Образовательно-профессиональная программа «Технологии и оборудование литейного производства»facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Визитка

Специальности

Сотрудники

Новости

Информация

Освітні програми

наукова робота

Зовнішні стейкхолдери

Акредітація

Фото, відео матеріали

Олімпіади