Інститут промислових та бізнес технологій
Українського державного університету науки і технологій

Кластерний моніторинговий захід з цифровізації та інновацій для суспільного розвитку – вебінар «Євроінтеграція: забезпечення стійкого розвитку вищої освіти та суспільства в Україні»

logo_hein4.jpglogo_erasmus.jpg

Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні – HEIn4 609939‐EPP‐1‐2019‐1‐BE‐EPPKA2‐CBHE‐JP

        25 липня 2023 р. відбувся кластерний захід з цифровізації та інновацій для суспільного розвитку – онлайн-вебінар «Євроінтеграція: забезпечення стійкого розвитку вищої освіти та суспільства в Україні». Організаторами заходу виступили Національний Еразмус+ офіс в Україні та Національні експерти з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ спільно з Міністерством освіти і науки України

Під час вебінару було презентовані результати 8-ми міжнародних проєктів, учасниками яких є університети України. Серед них проект Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні (609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP-HEIn4-Boosting the role of HEIs in the industrial transformation towards the Industry 4.0 paradigm in Georgia and Ukraine), в якому національним координатором виступає Український державний університет науки і технологій (https://nmetau.edu.ua/ua/mintcoop; https://hein4.net/).

Представник Українського державного університету доцент кафедри електрометалургії Жаданос О.В. ознайомив учасників вебінару з результатами реалізації проекту як безпосередньо в нашому університеті, так і в університетах-партнерах України: Донецькому національному технічному університеті, Луцькому національному технічному університеті, Одеському національному університеті.

Триденний тренінг «Бережливе виробництво та Індустрія 4.0 – два взаємодоповнюючи підходи» в рамках проекту HEIn4 News icon

logo_erasmus.jpglogo_hein4.jpg

Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні – HEIn4 609939‐EPP‐1‐2019‐1‐BE‐EPPKA2‐CBHE‐JP

В рамках реалізації проекту "Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні (HEIn4)" 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP співробітники провідних кафедр УДУНТ таких як електрометалургії, технології машинобудування, автоматизації виробничих процесів і економіки та менеджменту взяли участь в триденному семінарі «Бережливе виробництво та Індустрія 4.0 – два взаємодоповнюючи підходи» який проходив з 04.07.23 по 06.07.23 в м. Київ на базі індустріального партнера проекту «Festo Україна».

Магістранти кафедри електрометалургії Олег Блуденко та Віталій Портний нагороджені відзнаками НАН України! News icon

Магістранти кафедри електрометалургії Олег Блуденко та Віталій Портний нагороджені відзнаками НАН України!

 

За результатами конкурса Національної академії наук України для молодих вчених і студентів вищих навчальних закладів магістранти-електрометалурги нагороджені відзнаками НАН України:

  • Магістрант Олег БЛУДЕНКО (науковий керівник д.т.н., проф. Володимир ГЛАДКИХ) - Премією НАН України для студентів вищих навчальних закладів;
  • Магістрант Віталій ПОРТНИЙ (науковий керівник к.т.н., доц. Олександр ЖАДАНОС) - Почесною грамотою НАН України для студентів вищих навчальних закладів.

Вітаємо переможців і їх наукових керівників. Бажаємо їм подальшої плідної наукової роботи.

Запрошуємо на День професії кафедри Електрометалургії ім. акад. М.І. Гасика 28 травня 2022 року о 14:30

УВАГА!

Запрошуємо на День професії кафедри Електрометалургії ім. акад. М.І. Гасика

28 травня 2022 року о 14:30

https://us02web.zoom.us/j/85637474652?pwd=Yk5MYWs0MW9SaWg3SnB0dXNNSFBFZz09

Підключитися до конференції Zoom

Ідентифікатор конференції: 856 3747 4652 Код доступу: 280522

Важка втрата News icon

З великим сумом повідомляємо, що 27.01.2022 на 77 році пішов з життя старший викладач кафедри електрометалургії ПОЛЯКОВ ГЕОРГІЙ АНАТОЛЬОВИЧ, добра, порядна, світла та чуйна людина. Світла пам'ять про Георгія Анатолійовича назавжди залишиться в наших серцях. 

Прощання з Георгієм Анатолійовичем відбудеться 28.01.22 о 12.00 за адресом: вул. Братів Трофімових 4, корп. 3.

Вітаємо студента групи МЕ06-16-М кафедри електрометалургії ПАЛАША Богдана Валерійовича News icon

Вітаємо

студента групи МЕ06-16-М кафедри електрометалургії

ПАЛАША Богдана Валерійовича,

який посів ІІІ місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності  136 "Металургія"

з роботою "ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОТРИМАННЯ ОСОБЛИВО ЧИСТОГО ЦИРКОНІЮ" , що була виконана під керівництвом Полякова Георгія Анатолійовича

Важка втрата News icon

З великим сумом сповіщаємо, що 05.01.2021 на 92 році пішов з життя ГАСИК МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ, видатний вчений-електрометалург, академік Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор, тричі лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України.

Світла пам'ять про Михайла Івановича назавжди залишиться в наших серцях, а його досягнення знайдуть достойне продовження в його учнях.

Розклад дистанційних консультацій викладачів кафедри електрометалургії на період дії карантину

Увага студентам.

На період дії карантину (12.03.20-03.04.20) заняття відбуваються у режимі дистанційних консультацій за розкладом, що наведений у розділі "Дистанційне навчання"

 

Вітаємо Ювіляра News icon

30 червня 2019 року виповнилося 90 років Заслуженому діячеві науки і техніки України, академіку Національної Академії Наук України, академіку Академії наук Вищої школи України, тричі лауреату державної премії України, лауреату премії Ради Міністрів СРСР, лауреату премії АН ВШ України, лауреату трьох іменних премій НАН України, доктору технічних наук, професору Гасика Михайлу Івановичу. 

Михайло Іванович очолює кафедру з 1973 року. Є засновником електрометалургійного факультету, який очолював з 1978 по 1986 рік. Підготував 14 докторів і 56 кандидатів технічних наук. 

Колектив кафедри електрометалургії щиро вітає свого керівника з Днем народження!!! Бажає щастя, міцного здоров'я і подальших творчих успіхів.

Первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійних програм «Електрометалургія сталі і феросплавів», «Спеціальна металургія», «Металургія кольорових металів» News icon

У відповідності з наказом Міністерства Освіти і Науки України №103-л від 22 січня 2019 року з 06 лютого на кафедрі електрометалургії розпочали працювати експертні комісії з акредитації освітньо-професійних професійних програм другого (магістерського) вищої освіти: "Електрометалургія сталі і феросплавів", "Спеціальна металургія", "Металургія кольорових металів".

Комісії працюють в наступному складі:

1. З акредитації освітньо-професійних програм "Електрометалургія сталі і феросплавів", "Спеціальна металургія": 

  • Голова комісії - Михаленков Костянтин Вікторович, виконуючий обов’язки завідувача кафедри фізико-хімічних основ технології металів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук, професор.
  • Члени комісії: Цивірко Едуард Іванович, професор кафедри машин і технології ливарного виробництва Запорізького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор; Руських Володимир Петрович, завідувач кафедри металургії чорних металів Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет», кандидат технічних наук, доцент. 

2. З акредитації освітньо-професійних програм "Металургія кольорових металів": 

  • Голова комісії - Овчинников Олександр Володимирович, завідувач кафедри обладнання та технології зварювального виробництва Запорізького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор.
  • Член комісії: Aфтанділянц Євгеній Григорович, завідувач кафедри  технології конструкційних матеріалів і матеріалознавства Національного університету біоресурсів і природокористування, доктор технічних наук, професор

Термін роботи комісії 6-8 лютого 2019 року.

 Під час експертної оцінки комісія перевірила достовірність інформації, фактичний стан кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення, зміст і якість підготовки фахівців та їх відповідність нормативним вимогам, стан міжнародних, освітніх, наукових зв'язків, наукової діяльності та залучення до неї здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою, яка підлягає акредитації.

 З висновками експертних комісій можна ознайомитися за посиланнями:

  • ОПП "Електрометалургія сталі і феросплавів": ВИСНОВКИ
  • ОПП  "Спеціальна металургія": ВИСНОВКИ
  • ОПП "Металургія кольорових металів": ВИСНОВКИ

 

Моніторинг реалізації проекту Erasmus+ EDUQAS «Імплементація системи забезпечення якості освіти через співробітництво університету – бізнесу – уряду у ЗВО» News icon

11 жовтня 2018 року у м. Київ в Інституті вищої освіти Національної академії педагогічних наук України відбувся моніторинг реалізації проекту Erasmus+ «Імплементація системи забезпечення якості освіти через співробітництво університету – бізнесу – уряду у ЗВО» (EDUQAS), в якому взяли участь представники всіх українських університетів- партнерів, а також представник МОН України.

Даний захід зазвичай проводиться Національним Erasmus+ офісом на другому році реалізації проектів програми Еразмус+ з метою моніторингу плану виконання завдань проектів, визначення досягнень та прогалин, а також надання критичних зауважень та рекомендацій щодо досягнення мети проектів

Навчальний візит до Королівського технологічного інституту в рамках проекту EDUQAS News icon

10-14 вересня представники Національної Металургійної академії України: проректор з науково-педагогічної роботи професор Шатоха В.І., доцент кафедри електрометалургії Жаданос О.В. та начальник міжнародного відділу Петренко А.Л. взяли участь у тренінгах на базі Королівського технологічного інституту (м. Стокгольм, Швеція) в рамках реалізації проекту Erasmus+ «Імплементація системи забезпечення якості освіти через співробітництво університету – бізнесу – уряду у ЗВО» (EDUQAS). На цих заходах представники НМетАУ разом з колегами з партнерських закладів вищої освіти України та Казахстану вивчали шведський досвід забезпечення та оцінювання якості освіти.

Основні результати и досягнення Міжнародного проекту PICASA News icon

PICASA є TEMPUS проектом, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у Вірменії, Грузії, Білорусії та Україні. PICASA було створено з метою сприяння визнанню систем вищої освіти в країнах східного сусідства, шляхом розробки та інтеграції аспектів інтернаціоналізації у структурних і культурних компонентах управління вищими навчальними закладами. 

Міжнародний освітній семінар «Інтернаціоналізація вищої освіти: досвід ЄС Темпус проектів PICASA і UNIVIA» News icon

21 грудня 2016 року провідний менеджер проектів відділу міжнародного співробітництва Ірина Сорокіна взяла участь в семінарі «Інтернаціоналізація вищої освіти: досвід ЄС Темпус проектів PICASA і UNIVIA», який було організовано Міністерством освіти і науки України.

 

Зміцнення партнерства молодих вчених Національної Металургійної Академії України з вищими навчальними закладами республіки Білорусь у рамках міжнародних проектів News icon

Молоді вчені Національної металургійної академії України активно приймають участь у міжнародних проектах, розвиваючи та зміцнюючи співпрацю із закордонними вищими навчальними закладами-партнерами. Так у рамках міжнародного проекту CERES «Центр передових знань для молодих вчених», який фінансується за підтримки Європейської Комісії, за запрошенням Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки (БДУІР), 2 грудня 2015 року у місті Мінськ молоді вчені Національної металургійної академії України доцент кафедри електрометалургії Жаданос Олександр і асистент кафедри технологічного проектування Костянтин Білан прочитали лекцію студентам цього вишу. 

Міжнародна наукова конференція молодих вчених "Молодь у науці-2015" News icon

03.12.2015 в рамках форуму Young Eurasian Scientist Forum в Мінську пройшла міжнародна наукова конференція молодих вчених "Молодь у науці-2015". Даний захід зібрав понад 400 учасників з Білорусі, України, Вірменії, Казахстану, ЄС та інших країн. У складі української делегації були представники ради молодих вчених Національної металургійної академії України: Білан Костянтин, Трофименко Ганна, Жаданос Олександр і Сорокіна Ірина, які взяли участь у конференції в рамках міжнародного проекту CERES «Центр передових знань для молодих вчених», який фінансується за підтримки Європейської Комісії, в секціях "Фізика і математика", "Інформаційні технології", "Матеріалознавство". У ході проведення форуму наші делегати змогли познайомитися з гостинною столицею, колегами та місцевими великими університетами.

ДО 90-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ КАФЕДРИ ЕЛЕКТРОМЕТАЛУРГІЇ НМЕТАУ News icon

Перша кафедра електрометалургії у вищих навчальних закладах країни була організована в 1925 році у складі Дніпропетровського гірничого інституту.

Ініціатором створення кафедри і першим завідувачем кафедри був доцент кафедри металургії сталі ДГІ, випускник металургійного факультету Катеринославського гірничого інституту Тельний Степан Іванович, який доклав багато сил і енергії для створення та розвитку кафедри як кузні кадрів для молодої електрометалургійної промисловості.

З 1930 р. кафедра електрометалургії у складі організованого в цьому ж році Дніпропетровському металургійному інституті. У період 1930 - 1941 р.р. зав. кафедрою С.І. Тельний і доц. С.Й. Хитрик з творчим колективом кафедри створили базу для проведення навчальної та наукової роботи. Суміщаючи посади директора з наукової роботи ДМетІ і завідувача кафедри, С.І. Тельний створив наукову школу і керував усією науково-дослідною роботою інституту.

Серед випускників кафедри в період 1930-1941г.г. - ціла плеяда інженерів, які згодом стали видатними вченими і керівниками великих металургійних підприємств. Їх внесок у розвиток теорії і технології чорної і кольорової металургії відзначений присудженням Ленінської премії, якою удостоєні: Лешке Г.П. - заступник міністра кольорової металургії, Трегубенка О.Ф. - директор заводу «Дніпроспецсталь», Шульте Ю.А. - проректор Запорізького машинобудівного інституту, Бабенко В.В. - головний інженер проектного інституту «Діпросталь» (м.Харків).

Науково-педагогічний авторитет кафедри в галузі підготовки інженерів-електрометалургів для створюваної в тридцяті роки електрометалургійної промисловості країни був високим. Починаючи з 1932 р., у зв'язку зі спорудженням на Уралі електросталеплавильних заводів, за рішенням директивних органів країни в ДМетІ на кафедру електрометалургії відправляли студентів груп 4-го курсу Уральського індустріального інституту (УПІ) для здобуття освіти інженерів за фахом електрометалургія сталі та феросплавів. Захист дипломних проектів відбувався в УПІ за участю в комісії доцоцента С.Й. Хитрика.

Після визволення м. Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників з 1943 по 1973 р.р. колектив кафедри електрометалургії очолював С.Й. Хитрик, д.т.н., заслужений діяч науки і техніки.

За роки наукової та педагогічної роботи С.Й. Хитрик, колектив кафедри вклали багато праці у підготовку висококваліфікованих спеціалістів і наукових кадрів вищої кваліфікації в галузі феросплавного і електросталеплавильного виробництва, кольорової металургії і абразивної промисловості. За рішенням директивних органів були створені Проблемна лабораторія феросплавів, за рішенням Держкомітету з координації наукових досліджень три лабораторії галузевих міністерств чорної, кольорової металургії та верстатобудівної промисловості.

Під його безпосереднім керівництвом десятки його учнів захистили кандидатські і докторські дисертації, присвячені вирішенню актуальних проблемних завдань на Запорізькому, Нікопольському, Стахановському феросплавних заводах, електрометалургійному заводі «Дніпроспецсталь», Дніпровському алюмінієвому заводі та Запорізькому абразивному комбінаті.

Значний внесок у розвиток теорії і практики електрометалургії, підготовки інженерних і наукових кадрів внесли д.т.н., проф. Чуйко М.М. (1903 - 1983г.г.), докторант, к.т.н. Єм П.А. (1925 - 1967 р.р.). Результати багаторічної наукової діяльності М.М. Чуйко опублікував у ряді монографій ...

Міжнародна науково-практична конференція СУЧАСНА МЕТАЛУРГІЯ: ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ News icon

9-11 грудня 2015 року в Національній металургійній академії України відбулася Міжнародна науково-практична конференція СУЧАСНА МЕТАЛУРГІЯ: "ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ", присвячена 90-річчю кафедри електрометалургії Національної металургійної академії України.

Мета конференції - обговорення сучасного стану металургійній промисловості, узагальнення перспективних напрямків її розвитку, інтеграція загальної області знань в електрометалургійне виробництво, поєднання наукового та практичного напряму металургійної галузі.

Матеріали конференції розміщені на веб-сторінці на кафедрі електрометалургії НМетАУ (https://nmetau.edu.ua/ru/mdiv/i2009/p221) та опубліковані в окремому збірнику.

YES-І Євразійський Форум молодих вчених News icon

YES – під таким девізом у НАН Білорусії пройшов Перший Євразійський Форум молодих вчених. З 1 по 4 грудня 2015 року молоді вчені з Білорусії, України, Казахстану та Вірменії захищали свої наукові роботи, заявлені у вигляді проектів. Представлені до участі проекти мали практичну орієнтацію та були націлені на вирішення актуальних завдань для країн-учасників Форуму.

В рамках проекту CERES, що фінансується за підтримкою Європейської Комісії, молодим вченим з країн-партнерів проекту була надана можливість стати учасниками Форуму та XII Міжнародної науково-практичної Конференції «Молодь в науці - 2015». Представники з Національної металургійної академії України, Національного транспортного університету (Україна), Дослідно-виробничої компанії «Радій» (Україна), Університету Жиліни (Словаччина), Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки, Гомельського державного університету ім. Ф. Скоріни (Білорусь) та Брестського державного технічного університету (Білорусь) прийняли участь у Форумі та Конференції в якості учасників.

 

Інтернаціоналізація в сфері вищої освіти з проектом PICASA News icon

В період з 19 по 20 листопада 2015 року в Єреванському державному університеті (м. Єреван, Вірменія) в рамках проекту PICASA, що фінансується за підтримкою Європейської Комісії, з великим успіхом відбулась Міжнародна конференція «Інтернаціоналізація в сфері вищої освіти». Учасниками конференції були представники з університетів – партнерів проекту PICASA, які ділились досвідом впровадження процесу інтернаціоналізації у своїх ВНЗ, побудовою стратегії міжнародного співробітництва в рамках роботи міжнародних офісів, напрямками мобільності студентів та вчених, тощо.