UA    RU    EN   
Національна металургійна академія України

САВЕГА ВАЛЕНТИН СЕРГІЙОВИЧ photo

САВЕГА ВАЛЕНТИН СЕРГІЙОВИЧ

кандидат технічних наук, професор

Контакти:

E-mail: savegalitvo@gmail.com

Телефон :

Кімната : A-503-4

САВЕГА ВАЛЕНТИН СЕРГІЙОВИЧ

Публікації на Google академія

Народився 11 червня 1937 в місті Дніпропетровську. Інженер-металург за фахом ливарне виробництво чорних і кольорових металів. У 1959 році закінчив Дніпропетровський металургійний інститут (ДМетІ). По напряму інституту працював на закритому підприємстві на посаді помічника майстра, майстра та старшого інженера-технолога ливарного цеху. Кандидат технічних наук (1972 р.), старший науковий співробітник (1975 р.), доцент (1978 р.). У 1975 році затверджено ВАК вчене звання старшого наукового співробітника.

У 1966 – 1978 роках працював в науково-дослідному секторі ДМетІ на посадах інженера, ст. інженера і старшого наукового співробітника, керівника наукової групи кафедри. Викладає на кафедрі ливарного виробництва Національної металургійної академії України (НМетАУ) на посадах асистента (1962 – 1965 рр.), доцента (1978 – 1999 рр.), професора (з 2000 р). Педагогічна діяльність спрямована переважно на спеціальну підготовку студентів ливарників. Основні навчальні дисципліни, які викладає В. С. Савега: "Теоретичні основи механізації та автоматизації ливарного виробництва", "Технологічне обладнання ливарних цехів", "Технологічне обладнання та автоматизація ливарного виробництва". Навчально-методична література, підготовлена та видана в НМетАУ, в основному відноситься до вивчення студентами обладнання ливарних цехів.

Починаючи з 2005 р навчального року В. С. Савега бере участь у викладанні дисциплін нової спеціальності - «Художнє та ювелірне литво». Зокрема він викладає дисципліни: «Мистецтво лиття», «Теоретичні основи художнього та ювелірного лиття благородних, кольорових і чорних металів», «Основи формоутворення при виробництві художнього та ювелірного лиття», «Особливості лиття благородних, кольорових і чорних металів» і «Способи обробки і нанесення покриттів і реставрації художніх виливків ». У 2015 р нової спеціальності В. С. Савега, В. Є. Хричиков і М. О. Матвєєва видали підручник «Художнє та ювелірне литво». Крім того в 2014 р. підготовлена до друку книга «Метал в історії матеріальної культури». Авторами зазначеного фундаментальної праці в 3 томах є В. С. Савега, В. Є. Хричиков, А. В. Савега.

В останні роки В.С.Савега займається вивченням історії ливарного виробництва, і зокрема історії церковного, художнього лиття та ювелірного лиття. У 2000 р. їм було видано монографію з історії церковного лиття "БЛАГОВЕСТ. Історія дзвонів, церковного лиття, дзвіниць і дзвонярській бронзи". Книга отримала хорошу пресу і високо оцінена фахівцями. Протягом 13 років за відродженою їм старослов'янської технології проводиться виливок дзвонів для церков України. Крім того, в останні роки велику увагу приділяє розробці сучасних методів викладання для заочної і денної форм навчання, контролю якості освоєння матеріалу, розробці сучасних тестів для оцінки професійної підготовки студентів.

Основному напрямком наукової діяльності В. С. Савегі було і залишається експериментальне і теоретичне дослідження зносостійкості високолегованих сталей і чавунів, щодо їх використання в металургії і важкому машинобудуванні. Зокрема розробки нових зносостійких сплавів для тіл, що мелють, бронею і інших виливків гірничорудної і цементної промисловості. Розробки і дослідження бейнітних чавунів для використання в машинобудуванні. За цим проблемам опубліковано понад 130 наукових робіт і розроблено 45 нових типів сплавів. Більшість наукових розробок успішно впроваджено на багатьох підприємствах України і Росії.

7 жовтня 2014 р. В. С. Савеге рішенням вченої ради присвоєно звання «Почесного Професора Національної металургійної Академії України». нии. По этим проблемам опубликовано более 130 научных работ и разработано 45 новых типов сплавов. Большинство научных разработок успешно внедрено на многих предприятиях Украины и России.


facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини

Ми пам`ятаємо...

Про колектив...

Наукова та професійна діяльність

Про кафедру

Для студентів

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Професія для Вас!!!

КРАЩІ СТУДЕНТИ

Акредитація

ВЧИМОСЯ ДИСТАНЦІЙНО

ДИПЛОМУВАННЯ

Освітнi програми