UA    RU    EN   
Національна металургійна академія України

Сучасна професія, що має тисячолітні традиції ...

Пропонуємо Вам коротку подорож в історію ливарного мистецтва. Якщо вона зацікавить тебе як майбутнього інженера, науковця, митця, то твоя дорога до нас. Сподіваємось на зустріч в наших аудиторіях і навчальних лабораторіях, де набувають професію ливарника.


Зображення

image 221.jpg

ЗАПРОШУЄМО ОТРИМАТИ ВИЩУ ОСВІТУ

ХУДОЖНЄ, ЮВЕЛІРНЕ, СТОМАТОЛОГІЧНЕ І ПРОМИСЛОВЕ ЛИТТЯ
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
136 Металургія. Шифр груп – МЛ – Ливарне виробництво


Лиття - це процес отримання виливків з різних металів (у тому числі дорогоцінних), пластмаси, кришталю, гірських порід, шлаків, скла, та ін. Сутність отримання виливки полягає в тому, що розплав заданого складу заливається у форму, внутрішня порожнина якої з максимальним ступенем наближення відтворює конфігурацію і розміри майбутнього виробу і твердне при охолодженні розплаву.
Лиття - найбільш дешевий і ефективний спосіб отримання деталей у машинобудуванні, металургії, будівельній індустрії, при виробництві автомобілів, тепловозів, прокатних станів, літаків і космічних кораблів. Має свої особливості технологія виготовлення литих стоматологічних та ортопедичних протезів, виробів з кришталю і каменю, художнє та ювелірне литво, лиття неметалічних матеріалів: одноразового посуду, пляшок, різних виробів з пластмаси (корпус персонального комп'ютера, клавіатура, «мишка», корпус авторучок і телефонів тощо). Використовуючи технологію лиття отримують шоколад, цукерки, морозиво, методом шлікерного лиття виготовляють вироби з глини: скульптурки, статуетки, вироби, іграшки, фігурки, посуд, литтям наморожування виготовляють свічки. Технологія лиття під тиском застосовується при виготовленні фурнітури для меблевої промисловості, блоку циліндрів двигунів і деталей автомобіля. Крани в умивальниках, вентилі та засувки – це лиття.
Професія ЛИВАРНИК є однією з найбільш затребуваних у сфері реального виробництва: у Дніпропетровську 47 ливарних цехів, кілька науково-дослідних і проектних інститутів, 8 ювелірних та 7 стоматологічних фірм, велика кількість ливарних машин пластмаси, так що проблеми працевлаштування відсутні.
По завершенні навчання випускники можуть виготовляти деталі машинобудівельного і металургійного призначення, литі скульптури, пам'ятники, дзвони, сережки, кільця, стоматологічні протези та інші вироби. У цикл дисциплін входять курси з поглибленим навчанням роботи на сучасних ПК і пакети програм 3D моделювання. Все це дозволить Вам оволодіти необхідними знаннями для організації власного підприємства. Студенти кафедри ливарного виробництва можуть отримати (навчаючись на бюджетній формі) ПАРАЛЕЛЬНО ДРУГУ ВИЩУ ОСВІТУ ЗА ЕКОНОМІЧНИМ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ («Економіка промисловості», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та ін., навчання проводиться по суботах) і мати по закінченні навчання ДРУГИЙ ДИПЛОМ НМетАУ. Це значно підвищує привабливість молодого спеціаліста на ринку праці. Приклад нашого випускника-ливарника Тігіпко С. Л., який отримав другу освіту, підтверджує привабливість нашої спеціальності. Студенти-ливарники, що опанували польською, німецькою або англійською мовою можу, один рік навчаючись в країнах ЄС, отримати два рівноцінних диплома магістра.
На бюджетну форму навчання (безкоштовно) приймаються дві студентські групи (стипендія – 830 грн., у відмінників – 930 грн.); вартість другої вищої освіти за економічним спеціальностями становить 4200 грн. Це в 2 рази менше, ніж при навчанні за контрактом на денному відділенні економічного факультету (за рік навчання на кафедрі ливарного виробництва при стипендії 825 грн. студент отримає 9900 грн. і з цих грошей може оплатити вартість другої вищої освіти за економічними спеціальностями, яке становить 4200 грн. за рік).

Підставою для прийому документів є наявність трьох сертифікатів: української мови, математики (обов'язкові), а також по одному з наступних предметів: фізики, хімії, історії України або іноземної мови.
У НМетАУ працюють підготовчі курси з таких предметів: математика, укр. мова, фізика (т. 7447054, ауд. №232 з 9 до 16год.). Тривалість навчання 7, 6 і 4 місяці. Навчання проводиться в зручний для абітурієнта час, а для іногородніх – один раз в тиждень, але НЕ менше 150 годин і за результатами підсумкового іспиту додається до 20 балів при прийомі. Випускників технікумів беруть на другий або третій курс на бюджетну форму навчання.
Додаткова інформація: зав. кафедрою, проф., д-р техн. наук Хричиков Валерій Євгенович, т. 474406, з питань вступу – доценти, канд. техн. наук Шапран Людмила Олександрівна-0675662942, Доценко Юрій Валерійович-3748367, 0667552581; Кривошеєв Володимир Андрійович (зав. лаб. художнього та ювелірного литва) – 0969690840; Білий Олександр Петрович-0679848499, Осипенко Ірина Олександрівна-0679180732; 0631813470; 0997543198.


Додатки

НАУКА, ПРАКТИКА, ДОСЯГНЕННЯ... (28.jpg 255 kb)

Машинобудівне, металургійне литво, сплави на основі заліза і кольорових металів.

Та високе мистецтво ливарника...

ПОХІД ЗА ЗНАННЯМИ, ЯКИЙ ОКУПИТЬСЯ СТОРИЦЕЮ! (29.jpg 225 kb)

Від навчання на кафедрі ливарного виробництва НМетАУ до роботи в будь-якому цеху або НДІ...

ЛИВАРНИКИ СТАРОДАВНЬОЇ ГРУЦІЇЇ (30.jpg 90 kb)

Ливарно-скульптурна мейстерня у Стародавній Греції...

ПОДІХ ВІКІВ У БРОНЗІ... (31.jpg 198 kb)

Ливарники стародавнього світу відобразили в бронзі і пересічних громадян, і військових, і плітичних діячів...

ЛИВАРНИКИ - СТОМАТОЛОГИ СТАРОДАВНІХ ЧАСІВ!!! (32.jpg 204 kb)

Стародавні дантисти-ливарники були винахідливими майстрами...

ВІД ДЗВІНОЧКІВ СТАРОДАВНЬОГО КИТАЮ ДО ДЗВОНІВ НПП "БЛАГОВІСТ" (33.jpg 222 kb)

Дзвони НПП "Благовіст" - бази практик студентів кафедри ливарного виробництва...Вгору: Професія для Вас!!!


facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини

Ми пам`ятаємо...

Про колектив...

Наукова та професійна діяльність

Про кафедру

Для студентів

НАШІ ВИПУСКНИКИ

Професія для Вас!!!

КРАЩІ СТУДЕНТИ

Акредитація

ВЧИМОСЯ ДИСТАНЦІЙНО

ДИПЛОМУВАННЯ

Освітнi програми