UA    RU    EN   
Національна металургійна академія Украіни

Кафедра хімічних технологій та інженерії

Кормер Марина Віталіївна photo

Завідувач кафедри: Кормер Марина Віталіївна

Контакти:

Адреса вул. Степана Тільги, 5, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., Україна, 50006

E-mail: anipram@mail.ru

Телефон:    Кафедра хімічних технологій та інженерії, як структурний підрозділ Криворізького металургійного інституту НМетАУ, була створена у 2006 році і є молодою та перспективною кафедрою.            Головна мета роботи кафедри полягає у підвищенні рівня підготовки спеціалістів, перед якими відкривається широке поле діяльності на виробничих, проектних і наукових підприємствах коксохімічної галузі та у сфері екології.

   Основними задачами, які планує вирішувати колектив кафедри найближчими роками, є підготовка молодих, творчо активних співробітників-викладачів і створення методичного забезпечення дисциплін, орієнтованих на нові освітні технології. На кафедрі готують бакалаврів, спеціалістів та магістрів.

   Викладачі кафедри спільно зі студентами активно проводять науково-дослідні роботи, що приносить позитивні результати. Так, студентка 5-го курсу Федотова Світлана у 2009 році під керівництвом доцента, к.т.н. Соколової В.П. стала лауреатом П’ятого всеукраїнського конкурсу наукових робіт серед студентської молоді, завдяки чому наш ВНЗ отримав диплом в номінації “Кращий вищий навчальний заклад 2009 року”. Молоді спеціалісти та студенти кафедри щорічно приймають участь у науково-технічних конференціях.

   На кафедрі хімічних технологій та інженерії студенти освоюють ефективні методи планування та організації виробництва палива, уловлювання і переробки хімічних продуктів, досліджень в області утилізації відходів коксохімічного виробництва та переробки горючих копалин, вчаться приймати технічні рішення, які забезпечують отримання продукції високої якості. Знання теплових та масообмінних процесів дозволяють нашим випускникам вдосконалювати, управляти технологічними процесами переробки горючих копалин, очистки промислових газів і стічних вод, забезпечувати екологічну безпеку виробництва, розширювати спектр використання відходів виробництва.

   Кафедра має ряд предметних аудиторій і дві учбово-наукові лабораторії (лабораторія фізичної хімії та процесів і апаратів, лабораторія хімічних технологій та загальної хімічної технології), оснащені лабораторними установками для проведення робіт з фізичної хімії, для визначення характеристик технічного аналізу вугілля, коксу і різних видів вуглецевих матеріалів, визначення показників спікливості вугілля, виходу продуктів напівкоксування, вивчення процесів спікання та коксоутворення і інших досліджень.

   Кафедра хімічних технологій та інженерії тісно співпрацює з КХВ ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Так, студенти спеціальності “Хімічні технології та інженерія” після 3-го курсу проходять технологічну практику, на якій за допомогою керівника від підприємства вивчають структуру коксохімічного підприємства, організацію управління, правила експлуатації на всіх етапах виробництва, та переддипломну практику на 5-му курсі з метою збору матеріалів для дипломного проектування. Крім того, головні спеціалісти коксохімічного виробництва ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” є членами ДЕК та приймають активну участь у проведенні наукових досліджень на кафедрі.

   Випускниками кафедри хімічних технологій та інженерії є такі керівники на підприємстві “АрселорМіттал Кривий Ріг”, як:

Мукіна Н.В. – начальник технічного відділу КХВ ВАТ “АМКР”,

Чорноусова О.П. – начальник центральної лабораторії КХВ ВАТ “АМКР”,

Стиркулова Т.П. – начальник центральної лабораторії випробувального центру ВАТ “АМКР”.facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини