UA    RU    EN   
Національна металургійна академія України

Механіко-машинобудівний

Єрмократьєв Віктор Олексійович photo

Декан: Єрмократьєв Віктор Олексійович

Контакти:

Адреса Механіко-машинобудівний факультет, НМетАУ, пр. Гагаріна, 4, Дніпро, 49600, Україна

E-mail: dek.mmf@metal.nmetau.edu.ua

Телефон: +38 (056) 746-31-91На факультеті існує 8 лабораторій, 64 комп'ютери, загальна площа приміщень факультету 4752 м2.


Загальна характеристика:

Сучасні напрями підготовки фахівців (спеціальності й спеціалізації):

Факультет готує фахівців за професійними спрямуваннями - інженерна механіка, машинобудування, екологія.

Кафедра машин та агрегатів металургійного виробництва випускає фахівців за спеціальністю "металургійне обладнання" з спеціалізацією:"експлуатація та ремонт металургійного обладнання" та ком'ютерні розрахунки та конструювання машин". Кафедра технології машинобудування випускає фахівців за спеціальністю "технологія машинобудування". Кафедра колісних та гусечних транспортних засобів випускає фахівців за спеціальністю: "колісні та гусечні транспортні засоби". Кафедра інженерної екології та охорони праці випускає фахівців за спеціальностю "екологія та охорона навколишнього середовища"

Педагогічний потенціал:

На факультеті працює 1 академік НАН України, 1 член-кореспондент НАНУ, 5 професорів, 44 доценти, 22 старших викладачі, 22 асистенти, 8 лаборантів.

Матеріальна база:

На факультеті існує 8 лабораторій, 64 комп'ютери, загальна площа приміщень факультету 4752 м2.

Історія.

Механіко-машинобудівний факультет заснований у 1931р. як механічний факультет ДМетІ. Колишні керівники факультету: доцент Алексєєв О.К.(1944 -1961), доцент Шеремет Я.В.(1961 - 1968),професор Морозенко В.Н.(1968-1993).

До складу факультету в 1931р. входили кафедри: теоретичної механіки, прикладної механіки, будівельної механіки, інженерної графіки. В 1944р. була створена кафедра механічного обладнання металургійних заводів і з цього року розпочинається підготовка інженерів-механіків. В 1956р. на факультеті була створена кафедра технології металів та машинобудування. З переведенням у 1972 році на факультет кафедри промислової теплоенергетики факультет переіменований в енергомеханічний. В цей же час факультету передана кафедра автоматизації виробничих процесів, і факультет готує фахівців з трьох спеціальностей: "механічне обладнання заводів чорної металургії", "автоматизація металургійного виробництва", "промислова теплоенергетика". В 1985р. підготовку інженерів-промтеплоенергетиків повернули металургійному факультету. З 1993р. кафедра технології машинобудування (колишня технології металів та машинобудування) розпочинає підготовку на факультеті фахівців з технології машинобудування. І в цей час факультет отримав сучасну назву - механіко-машинобудівний. А з 1995р. ведеться підготовка екологів (кафедра інженерної екології та охорони праці), а також фахівців за спеціальністю "електромеханічні системи автоматизації та електропривод" (каф. електротехніки, електроустаткування та промислової електроніки). В 2000р. на факультеті розпочата підготовка фахівців за спеціальністю "колісні та гусенічні транспортні засоби". У зв'язку з реорганізацією структури академії у 2004р. до складу факультету увійшли чотири спеціальні кафедри: машин та агрегатів металургійного виробництва, технології машинобудування, колісно-гусеничних транспортних засобів, інженерної екології та охорони праці, а також - загальноосвітні: теоретичної механіки, прикладної механіки, будівельної механіки, інженерної графіки та нарисної геометрії.

На факультеті більше 60 років функціонують науково-педагогічні школи:

"Підвищення надійності та довготривкості металургійного обладнання" (кафедра МАМВ, засновники професори Гребенік В.М., Гордієнко А.В., Цапко В.К.);

"Інтегровані технології в машинобудуванні" (кафедра технології машинобудування, засновники професори Морозенко В.Н., Проволоцький О.Є.);

"Механіка твердого деформованого тіла" (каф.будівельної механіки, засновники професори Дінник О.І., ПавленкоГ.Л., Колесник І.А.);

"Надійність та довготривкість деталей та вузлів механічного та під'ємно-транспортного обладнання" (каф.прикладної механіки, засновники член-кореспондент АН УРСР Кожевніков С.М, професори Чукмасов С.Ф., Цехнович Л.І.).

За всі роки існування факультет підготував понад 7000 фахівців, більше 800 з них отримали диплом з відзнакою.

Відомі випускники кафедр факультету:

Большаков В.І. - д.т.н. професор, академік НАНУ, директор ІЧМ ім. З.І. Некрасова, лауреат Державної премії України; Цапко В.К. - д.т.н., професор, лауреат Державної премії України, Праздніков А.В. - д.т.н., професор, лауреат Державної премії; Морозенко Є.В. -Генеральний директор ВАТ "Агрегатний завод"; Проволоцький О.Є. - д.т.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, директор інституту спецтехнологій, Вулих А.Ю. - к.т.н., Генеральний директор ВАТ "Комінмет", лауреат Державної прмії України, г. Курт Зінгубер - колишній міністр чорної металургії НДР

Студентське життя:

На факультеті впроваджено студентське самоврядування. Молодіжна рада займається питаннями студентського добробуту та дозвілля. Студрада гуртожитку піклується про гідні умови життя та поведінку іногородніх студентів.

Студенти факультету також приймають активну участь у спорті. Є майстри спорту а також чемпіони та призери змагань в багатьох видах спорту. Багато студентів приймає участь в художній самодіяльності.

Адреса: Механіко-машинобудівний факультет, НМетАУ, пр. Гагаріна,4, Дніпропетровськ, 49600, Україна.


Кафедри:

Кафедра екології, теплотехніки та охорони праці

Кафедра колесних та гусеничних транспортних засобів

Кафедра графіки та нарисної геометрії

Кафедра інтелектуальної власності та управління проектами

Кафедра технології машинобудування

Кафедра прикладної механіки

Кафедра машин і агрегатів металургійного виробництва


facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини

Інформація