Університет у місцевих ЗМІ

Цього місяця кореспондент міської газети «Дніпро Вечірній» відвідав кафедру автоматизації виробничих процесів УДУНТ й поділився своїми враженнями від візиту з читачами цього популярного місцевого видання.

logodneprvecherniy.png

З кухні – на кафедру: як у дніпровському виші з’явився робот

Рубрика: Економіка > НОВИНИ ДНІПРА. 10.05.2023. г.

ribalchenko.jpg Яскраво-жовта рука робота-маніпулятора оживає, описує в повітрі хитромудру траєкторію і два пальці-хваталки опиняються над картонною коробочкою. Ще мить, і вантаж переноситься на нове місце.

Це не репортаж із цеху поштового оператора або автоскладального цеху, і робот не китайський. А справжній наш, український, надрукований на 3D принтері на звичайній кухні завідувачкою кафедри дніпровського вузу. У лабораторії на кафедрі автоматизації виробничих процесів Металургійної академії він «прописався» нещодавно – відтоді, коли до спеціальності інженерів, яких готує кафедра, додали «робототехніку».

Загалом кафедра АВП у «Металі» вражає своєю конкретністю та сучасністю. Найновіші комп'ютери, сучасні контролери SIMATIC, DELTA, ADVANTECH та PIC, такі ж, як на реальних виробничих лініях. Плюс все це підключено до реального «заліза», починаючи від пічки і закінчуючи кліттю міні-прокатного стана. Все це працює – гріється, рухається, вимірює та керує. Для нашого часу багаторічного віртуального навчання (ковід, війна) приголомшлива оснащеність навчальних класів.

Читати далі

Кафедра автоматизації виробничих процесів (АВП)