Національна металургійна академія України

10 років співпраці з компанією Абпланалп-Україна

Цього року виповнилося 10 років довгострокового проекту HAAS в Національній металургійній академії України.

2 жовтня 2008 року відбулося урочисте відкриття першого в Україні центру технічного навчання HAAS (HTEC) на кафедрі технології машинобудування Національної металургійної академії України. Він був створений у співпраці з HAAS Automation Inc - найбільшої верстатобудівної компанією і її регіональним партнером - компанією «Абпланалп Україна». На відкритті були присутні офіційні особи: керуючий директор HAAS Europe Пітер Холл, президент Abplanalp Е. Хенке, генеральний директор ДП «Абпланалп Україна» Н.В. Скрипник, ректор НМетАУ А.Г. Величко, проректор НМетАУ В.І. Шатоха, зав. кафедрою ТМ НМетАУ А.Є. Проволоцкій.

Програма створеного центру технічного навчання HAAS дозволяє студентам кафедри технології машинобудування пройти технічне навчання роботі на високотехнологічних верстатах з ЧПУ, і освоїти виробничі технології у творчій захоплюючій атмосфері. Навчання в технічному центрі HAAS дає можливість студентам дізнатися, що сучасне виробництво надає широкі можливості для професійного росту в сфері високих технологій, що знаходять застосування в самих різних галузях промисловості.

За роки співпраці напрацьовано досвід і підходи до навчання студентів-машинобудівників технологіям обробки на верстатах з ЧПУ і розробки керуючих програм для цих верстатів. Фахівцями високотехнологічних підприємств нашого міста (КБ «Південне» ім. Янгеля, ВО «Південний машинобудівний завод» ім. Макарова, Дніпропетровський агрегатний завод і т.д.) дана висока оцінка випускникам кафедри. Підтвердженням успіхів спільної роботи кафедри і центру стало те, що 1 місце в заочному (on-line) турі II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади та переможцем очного туру II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Програмування обробки на верстатах з числовим програмним управлінням», що проводиться в національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» став студент кафедри Прохоренко Дмитро.
На базі Центру технічного навчання HAAS пройшли стажування магістри з Великобританії в Університеті Кренфілда.

В рамках Міжнародних виставок промислового обладнання та металообробки «Машпром» в Національній металургійній академії України на кафедрі технології машинобудування з 2013 року проводяться наукові семінари на тему «Сучасні методи обробки і обладнання в машинобудуванні. В роботі семінарів і майстер-класів взяли участь понад 400 осіб, фахівці з 9-ти підприємств м.Дніпропетровська та області, м Мелітополя Запорізької області, м Кременчука, Комсомольська Полтавської області, м.Києва, а також студенти і викладачі Дніпропетровського національного університету, співробітники Інституту геотехнічної механіки, Національної металургійної академії України та Дніпропетровського коледжу ракетно-космічного машинобудування. У роботі цих семінарів беруть активну участь співробітники компанії «Абпланалп Україна». Вони не тільки виступають з доповідями, а й проводять майстер-класи на багатоцільових верстатах з ЧПУ HAAS.

Співпраця кафедри технології машинобудування з компанією «Абпланалп Україна», для забезпечення плідної роботи Центру технічного навчання HAAS, дозволяє готувати фахівців нового покоління, здатних забезпечити успішну роботу підприємств в умовах швидкої зміни ринкового середовища та з урахуванням зростаючих екологічних вимог.

Інформаційні повідомлення


Кафедра технології машинобудування