UA    RU    EN   
Національна металургійна академія України

Кафедра технології машинобудування

Гришин Володимир Сергійович photo

Завідувач кафедри: Гришин Володимир Сергійович

Контакти:

Адреса Кафедра технології машинобудування, НМетАУ, пр.Гагаріна 17, м.Дніпропетровськ, 49600, Україна

E-mail: texmash@ua.fm

Телефон: (+38056)-37-48-217

Альтернативна сторінка: http://techmash.ucoz.ruКафедра заснована в 1956 р. з ініціативи член-кореспондента АН УРСР, професора С.Н. Кожевникова, що у той час завідував кафедрою 'Теорії механізмів і машин й автоматизації металургійного обладнання'. До складу дисциплін, що вивчалися студентами на цій кафедрі, входили: теорія механізмів і машин, цикл дисциплін по автоматизації обладнання, а також технологія металів, металорізальні верстати й інструмент, технологія машинобудування, ремонт і монтаж обладнання. Крім того, викладачі кафедри керували практикою по механічній обробці металів. Той факт, що дисципліни мають різноплановий характер і їхня специфіка створювали певні труднощі й незручності в діяльності кафедри. Разом з тим чітко виражені напрямки кожного із циклів обумовлювали природні передумови для їхнього поділу.

Тому з метою зосередження зусиль для організації й удосконалювання навчальної й наукової праці, розширення й укріплення учбово-методичної, матеріально-технічної й наукової бази назріла необхідність поділу на самостійні кафедри. Виділення технологічних дисциплін у самостійну кафедру було продиктовано можливістю вести в перспективі підготовку інженерів машинобудівного профілю для підприємств металургійного й важкого машинобудування.

У Придніпровському й іншому регіонах машинобудівні підприємства відчували потребу у кваліфікованих технологах, підготовка яких у вищих навчальних закладах по такому профілі не велася.

З урахуванням цієї ситуації було ухвалене рішення про створення кафедри 'Технології металів і машинобудування'. Для неї був побудовано спеціальний будинок, у якому були майстерні для проведення навчальної практики студентів. Очолив кафедру доцент П.Я. Пивоваров - досвідчений фахівець в області важкого машинобудування, що працював головним технологом Дніпропетровського заводу металургійного обладнання.

У 2020 році, кафедру  Технології машинобудування була реорганізовано шляхом приєднання до неї кафедри «Графіки та нарисної геометрії»

Кабінет технічного креслення при Єкатеринославському Вищому Горному училищу заснован у 1899 році. Першим завідувачем кафедрой був А.Ф. Родзевич-Белевич (1899-1910). З 1911 р. по 1914 р. кафедрой завідував В.М. Маковський, надалі засновник сучасної школи газотурбіномашинобудування.

У різний час кафедрою завідували: А.М. Шергін (1914-1917), доцент І.П. Бухінік (1917-1924); доцент А.І. Рєзніков (1924-1930). З 1930 року, після виділення металургійного і гірничозаводського факультетів у самостійний інститут, кафедрою завідували доцент А.Д. Бутусов (1930-1935); доцент А.М. Броницький (1935-1941); старший викладач Н.В. Вельямінов (1944-1952); доцент Л.І. Рудометов (1952-1968). З 1963 р. по 2002 р. кафедрою керував доцент А.А. Зіньковский. З 2002 р. по 2008 р. кафедрою керував доцент С.Е.Кукель. З 2008 р. по 2020 р. кафедрою керувала доцент О.П. Морозенко.

 

 

        facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини

Акредитація

Освітнi програми

Навчальний процес

Розклад консультацій

Методички та посібники

Дипломування

Наукова діяльність

Професійна діяльність викладачів

Лабораторія сталих матеріалів

Ділове партнерство

Силабуси вибіркових дисциплін

Дистанційне навчання