UA    RU    EN   
Національна металургійна академія України

Кафедра технології машинобудування

Гришин Володимир Сергійович photo

Завідувач кафедри: Гришин Володимир Сергійович

Контакти:

Адреса Кафедра технології машинобудування, НМетАУ, пр.Гагаріна 17, м.Дніпропетровськ, 49600, Україна

E-mail: texmash@ua.fm

Телефон: (+38056)-37-48-217

Альтернативна сторінка: http://techmash.ucoz.ruКафедра заснована в 1956 р. з ініціативи член-кореспондента АН УРСР, професора С.Н. Кожевникова, що у той час завідував кафедрою 'Теорії механізмів і машин й автоматизації металургійного обладнання'. До складу дисциплін, що вивчалися студентами на цій кафедрі, входили: теорія механізмів і машин, цикл дисциплін по автоматизації обладнання, а також технологія металів, металорізальні верстати й інструмент, технологія машинобудування, ремонт і монтаж обладнання. Крім того, викладачі кафедри керували практикою по механічній обробці металів. Той факт, що дисципліни мають різноплановий характер і їхня специфіка створювали певні труднощі й незручності в діяльності кафедри. Разом з тим чітко виражені напрямки кожного із циклів обумовлювали природні передумови для їхнього поділу.

Тому з метою зосередження зусиль для організації й удосконалювання навчальної й наукової праці, розширення й укріплення учбово-методичної, матеріально-технічної й наукової бази назріла необхідність поділу на самостійні кафедри. Виділення технологічних дисциплін у самостійну кафедру було продиктовано можливістю вести в перспективі підготовку інженерів машинобудівного профілю для підприємств металургійного й важкого машинобудування.

У Придніпровському й іншому регіонах машинобудівні підприємства відчували потребу у кваліфікованих технологах, підготовка яких у вищих навчальних закладах по такому профілі не велася.

З урахуванням цієї ситуації було ухвалене рішення про створення кафедри 'Технології металів і машинобудування'. Для неї був побудовано спеціальний будинок, у якому були майстерні для проведення навчальної практики студентів. Очолив кафедру доцент П.Я. Пивоваров - досвідчений фахівець в області важкого машинобудування, що працював головним технологом Дніпропетровського заводу металургійного обладнання.

        facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини

Методички та посібники

Наукова діяльність

Навчальний процес

Дипломування

Акредитація

Освітнi програми

Лабораторія сталих матеріалів

Ділове партнерство

Державний іспит 2020