UA    RU    EN   
Національна металургійна академія України

Державний іспит 2020

Увага! Студенти каф. Технології машинобудування

10 та 12 червня 2020 року відбудуться Державні іспити на кафедрі ТМ

Більш детально про порядок проведення, а також список тем на які представлені питання в Державному іспиті ви можете ознайомитись ТУТ або у форматі *.pdf за ПОСИЛАННЯМ

 

Іспити відбуватимуться 10 та 12 червня 2020 року згідно до наказу №34аг від 26.05.2020 за наступним графіком:

Дипломування 2020

Увага! Студенти-дипломники каф. Технології машинобудування

 З даною Дорожньою картою захисту випускних робіт бакалаврів та графіком захистів ви можете ознайомитись у форматі *.pdf за посиланням: Дорожня карта захисту


 

Лазерна обробка. Вебінар.

Abplanalp Ukraine пропонує до вашої уваги вебінар на тему "Лазерна обробка"

Захист кандидатської дисертації News icon

Коллектив кафедри технології машинобудування щиро вітає завідувача лабораторією Абрамова Сергія Олексійовича та його наукового керівника, завідуючого кафедрою Гришина Володимира Сергійовича з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 050208 - технологія машинобудування, який відбувся 3 грудня у Луцькому національному технічному університеті.Тема дисертаційної роботи «Підвищення експлуатаційних характеристик і властивостей колекторних вузлів на основі покращення технології виготовлення ламелей».

Більш детальніша інформація на сайті Луцького НТУ https://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/naukovci-iz-dnipra-ta-kiieva-uspishno-zahistili-kandidatski-disertaciyi-u-luckomu-ntu

Змагання з робіт на верстатах з ЧПК Interpipe TechFest 2019

      7-9 жовтня 2019 року на території навчального центра Upipe спільно з НТУ "Дніпровська політехніка" проходили майстер-класи з підготовки до конкурсу по роботі на верстатах з ЧПК. Навчання проводили доцент НТУ "Дніпровська політехніка" Віталій Дербаба, співробітники ДИТЦ "Контакт" Олег Чернов, Роман Кравцов та Сергій Мартиненко, співробітник компанії Твіст інжиніринг Сергій Кулик. Студенти прослухали курси по верстатам з ЧПК та металорізальним інструментам, а також програмним забезпеченням, що використовувалось на конкурсі. Так же була проведена екскурсія на завод Інтерпайп та ДИТЦ "Контакт". А 19-20 жовтня 2019 року в м. Дніпрі в рамках Interpipe TechFest 2019 проходили змагання з робіт на верстатах з ЧПК. Студенти вирішували теоретичні завдання та виконували практичне завдання - проектували керуючу программу для верстата з ЧПК. Перше місце у лізі вищих навчальних закладів заняв студент групи ІМ-01-14м Олег Митько (тренер команди НМетАУ старший викладач кафедри технології машинобудування Віктор Ласкін). Коллектив кафедри вітає переможця, та бажає йому творчих успіхів у виконанні і захисті магістерської работи, та  практичному використанні надбанних під час навчання в академії навичок у подальшому житті.

 

 

Некролог

Сьогодні вночи пішов з життя заслужений викладач кафедри Сергій Павлович Лапшин. Колектив кафедри висловлює співчуття рідним, близьким та друзям.

 

Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Технологія машинобудування» зі спеціальності 131 «Прикладна механіка»

     Приступила до роботи експертна комісія для проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Технологія машинобудування» зі спеціальністі 131 «Прикладна механіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Експертна комісія, призначена наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня 2019 р. № 49 л.

       Склад експертної комісіїЗалога Вільям Олександрович  - завідувач кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів Сумського державного університету, доктор технічних наук, професор; Нечаєв Василь Павлович – виконуючий обов’язки завідувача кафедри технології машинобудування ДВНЗ «Криворізький національний університет», кандидат технічних наук, доцент.

У першому номері міжнародному інформаційно-технічному журналі "Обладнання Інструмент" за 2019 рік, вийшла стаття присвячена 10-ій річниці першого в Україні центру технічної освіти HAAS.

   Керівництво Національної металургійної академії України в особі ректора О. Г. Величко та проректора В.І. Шатохи високо оцінило співробітництво з ДП «Абпланалп Україна», яка є регіональним представником HAAS Automation Inc — найбільшої верстатобудівної компанії світу, і в знак подяки, а також на честь десятиліття Центру прийняло рішення нагородити генерального директора компанії - М.В. Скрипника - медаллю «За заслуги перед академією». В рамках Промислового форуму, що відбувся в кінці листопада 2018 року, йому в урочистій обстановці вручили почесну нагороду В.С. Гришин - кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри технології машинобудування і С.О. Абрамов - завідувач навчальними лабораторіями кафедри.

   Співпраця кафедри технології машинобудування з компанією «Абпланалп Україна» триває. Завдяки небайдужої позиції керівника компанії і його особистій підтримці всіх починань вчених і викладачів кафедри молодь регіону має прекрасну можливість отримати дуже затребувану сьогодні в усьому світі спеціальність інженера-технолога, розробника керуючих програм для верстатів з ЧПУ.

                                       

Ознайомитися з повним текстом статті можна за посиланням: Статья

Акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Технологія машинобудування» зі спеціальністі 131 «Прикладна механіка»

Приступила до роботи експертна комісія для проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Технологія машинобудування» зі спеціальністі 131 «Прикладна механіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Експертна комісія, призначена наказом Міністерства освіти і науки України від 11 січня 2019 р. № 49 л.

Склад експертної комісіїЖигуц Юрій Юрійович - завідувач кафедри технології

машинобудування ДВНЗ «Ужгородський національний університет», доктор технічних наук, професор; Криворучко Дмитро Володимирович - завідувач кафедри провідний науковий співробітник кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів Сумського державного університету, доктор технічних наук, доцент.

XVII Міжнародний промисловий форум

20-23 листопада в Міжнародному виставковому центрі м Київ проходив XVII Міжнародний промисловий форум.

Постійним учасником форуму є одна з провідних компаній в нашій країні з металообробки ДП «АБПЛАНАЛП Україна», яка співпрацює з нашою кафедрою з жовтня 2008 року. Щороку керівництво компанії запрошує на форум співробітників і студентів кафедри для ознайомлення з новими сучасними верстатами з ЧПУ і оснащенням американської фірми HAAS, ріжучим інструментом, обладнанням для обробки листового прокату, мастильно-охолоджуючих рідин Blaser Swisslube AG швейцарської компанії і т.д. в цьому році форум відвідали завідувач кафедри Гришин Володимир Сергійович і завідувач лабораторією Абрамов Сергій Олексійович.

На виставковому майданчику «АБЛАНАЛП» відбулися традиційні зустрічі з представниками машинобудівних підприємств з викладачами кафедр технології машинобудування України. Зокрема, дуже корисним було обговорення питань проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування обробки на верстатах з ЧПУ в 2019 році з викладачами Київського політехнічного інституту. З головним редактором Міжнародного інформаційно-технічного журналу «Обладнання інструмент для професіоналів» Галиною Горнаковой провели дискусію про доступність світової технічної інформації українською мовою для студентів, і домовилися про співпрацю.

Важливі переговори щодо активізації навчального процесу на кафедрі були проведені з Генеральним директором компанії «АБЛАНАЛП Україна» Н.В. Скрипником, який був одним з ініціаторів створення на кафедрі Центру технічного навчання HAAS (HTEC) в 2008 році. За цей період в Центрі проводилися не тільки поточні заняття зі студентами, а й курси підвищення кваліфікації працівників машинобудівних підприємств. Плідна праця Н.В. Скрипника по інтенсифікації навчального процесу на кафедрі відзначений керівництвом Академії - він нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед академією». У діловій атмосфері, в присутності співробітників «АБЛАНАЛП Україна» і відвідувачів форуму цей знак був вручений Н.В. Скрипнику зав. кафедрою Гришина В.С.

 

Підводячи підсумки 10-річної співпраці були намічені шляхи подальшого підвищення рівня технічного навчання на кафедрі, зокрема підписання Договору про дуальном освіті; своєчасне оновлення верстатів з ЧПУ, реалізацію Програми підготовки операторів і наладчиків верстатів з ЧПУ.

 

 

10 років співпраці з компанією Абпланалп-Україна

Цього року виповнилося 10 років довгострокового проекту HAAS в Національній металургійній академії України.

2 жовтня 2008 року відбулося урочисте відкриття першого в Україні центру технічного навчання HAAS (HTEC) на кафедрі технології машинобудування Національної металургійної академії України. Він був створений у співпраці з HAAS Automation Inc - найбільшої верстатобудівної компанією і її регіональним партнером - компанією «Абпланалп Україна». На відкритті були присутні офіційні особи: керуючий директор HAAS Europe Пітер Холл, президент Abplanalp Е. Хенке, генеральний директор ДП «Абпланалп Україна» Н.В. Скрипник, ректор НМетАУ А.Г. Величко, проректор НМетАУ В.І. Шатоха, зав. кафедрою ТМ НМетАУ А.Є. Проволоцкій.

Програма створеного центру технічного навчання HAAS дозволяє студентам кафедри технології машинобудування пройти технічне навчання роботі на високотехнологічних верстатах з ЧПУ, і освоїти виробничі технології у творчій захоплюючій атмосфері. Навчання в технічному центрі HAAS дає можливість студентам дізнатися, що сучасне виробництво надає широкі можливості для професійного росту в сфері високих технологій, що знаходять застосування в самих різних галузях промисловості.

За роки співпраці напрацьовано досвід і підходи до навчання студентів-машинобудівників технологіям обробки на верстатах з ЧПУ і розробки керуючих програм для цих верстатів. Фахівцями високотехнологічних підприємств нашого міста (КБ «Південне» ім. Янгеля, ВО «Південний машинобудівний завод» ім. Макарова, Дніпропетровський агрегатний завод і т.д.) дана висока оцінка випускникам кафедри. Підтвердженням успіхів спільної роботи кафедри і центру стало те, що 1 місце в заочному (on-line) турі II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади та переможцем очного туру II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Програмування обробки на верстатах з числовим програмним управлінням», що проводиться в національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» став студент кафедри Прохоренко Дмитро.
На базі Центру технічного навчання HAAS пройшли стажування магістри з Великобританії в Університеті Кренфілда.

В рамках Міжнародних виставок промислового обладнання та металообробки «Машпром» в Національній металургійній академії України на кафедрі технології машинобудування з 2013 року проводяться наукові семінари на тему «Сучасні методи обробки і обладнання в машинобудуванні. В роботі семінарів і майстер-класів взяли участь понад 400 осіб, фахівці з 9-ти підприємств м.Дніпропетровська та області, м Мелітополя Запорізької області, м Кременчука, Комсомольська Полтавської області, м.Києва, а також студенти і викладачі Дніпропетровського національного університету, співробітники Інституту геотехнічної механіки, Національної металургійної академії України та Дніпропетровського коледжу ракетно-космічного машинобудування. У роботі цих семінарів беруть активну участь співробітники компанії «Абпланалп Україна». Вони не тільки виступають з доповідями, а й проводять майстер-класи на багатоцільових верстатах з ЧПУ HAAS.

Співпраця кафедри технології машинобудування з компанією «Абпланалп Україна», для забезпечення плідної роботи Центру технічного навчання HAAS, дозволяє готувати фахівців нового покоління, здатних забезпечити успішну роботу підприємств в умовах швидкої зміни ринкового середовища та з урахуванням зростаючих екологічних вимог.

Робоча зустріч з представниками КБ Південне

12-го вересня на кафедрі Технології машинобудування відбулася робоча зустріч співробітників кафедри з представниками КБ Південне. На зустрічі обговорювалися питання організації дуального навчання студентів кафедри на базі КБП з подальшим працевлаштуванням, проведення науково-дослідних робіт аспірантами, здобувачами та співробітниками кафедри спільно з представниками КБ. Від КБ Південне були присутні заступник начальника досліднього виробничого комплексу Бабенко Роман Григорович і інженер, випускник кафедри Володько Євген Григорович. Від кафедри у зустрічі брали участь завідувач кафедри Гришин Володимир Сергійович, завідувач лабораторією Абрамов Сергій Олексійович, викладачі Бончук Світлана Вікторівна і Ласкін Віктор Михайлович. Також був присутній представник коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. Олеся Гончара, завідуючий лабораторією верстатів з ЧПК Довганюк Геннадій Миколайович.На зустрічі прийнято рішення про спільну розробку Положення про дуальну освіту.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

4 квітня в Запорізькому національному технічному університеті проходив другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом "Зварювання". Студентка гр. ІМ-01-13м Есаулова Юлія зайняла почесне третє місце з науковою роботою "Технологія відновлення зношених оправок станів холодної прокатки труб". Колектив кафедри вітає з досягненням!

Перший тур Всеукраїнської олімпіади та конкурса наукових студентських робіт

26-27 грудня на кафедрі Технології машинобудування був проведений перший тур Всеукраїнської олімпіади з Технології машинобудування і по Програмуванню обробки на верстатах з ЧПУ. Переможцями першого туру стали наступні студенти:

Олімпіада з технології машинобудування:

1 місце - Есаулова Юлія, гр. ІМ-01-13м

2 місце - Дашевская Влада, гр. ІМ-01-14

Олімпіада з програмування обробки на верстатах з ЧПУ:

1 місце - Нікулін Олександр, гр. ІМ-01-14

2 місце - Митько Олег, гр. ІМ-01-14

Так само 26 грудня відбулось засідання конкурсної комісії першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, за підсумками якої були рекомендовані для участі у другому турі наступні роботи:

1 місце - «Електролітно-плазмова обробка внутрішніх поверхонь гідроциліндрів шахтного обладнання» - ст. гр. ІМ-01-13м Глущенко А., та Яйчук О., наук. керівник доц. Гришин В.С .;

2 місце - «Відновлення зношеніх поверхонь трубопрокатного інструменту методом електроіскрового легування» - ст. гр. ІМ-01-13м Єсаулова Ю., наук. керівник ст. викл. Ласкін В.М.

Кафедра вітає переможців!

Інформація для вступників

Перелік конкурсних предметів необхідних для вступу до НМетАУ за фахом 131 Прикладна механіка (Технологія машинобудування) на ступінь Бакалавр в 2017 році і їх вагові коефіцієнти:

Перший конкурсний предмет - українська мова та література - 0,350

Другий конкурсний предмет - математика - 0,300

Третій конкурсний предмет - фізика або іноземна мова - 0,200

Ваговий коефіцієнт атестата - 0,100

За закінчення підготовчих курсів (досить місячних) - 0,050

Регіональний коефіцієнт - 1,01

Галузевий коефіцієнт (для заяв з пріоритетом 1) - 1,03

Сільський коефіцієнт - 1,02

Учасникам і переможцям олімпіади нараховується додатково до 20 балів до балу ЗНО з предмету олімпіади. З питання участі у Всеукраїнській олімпіаді НМетАУ звертатися за телефоном (056) 745-33-71 з 01.03.2017г.

Запрошуємо абітурієнтів на курси підготовки до вступу з української мови та літератури, математики, фізики, хімії, історії України, англійської мови. Термін навчання від одного місяця! Більш детальна інформація за телефонами (056) 744-70-51, (068) 544-25-85

25 років компанії Абпланалп Україна

16-го вересня 2016 року компанія Абпланалп Україна святкувала 25-річчя роботи на ринку України. На базі кафедри Технології машинобудування НМетАУ 2008 року вперше в Україні було відкрито Навчально-технічний центр HAAS. Другий центр в Україні був відкритий в 2011 в НТУУ "КПІ". На базі його і проходила презентація новітнього обладнання HAAS. Після презентації обладнання була екскурсія на підприємство Аеропракт, яка виробляє легкі літаки. При виготовленні літаків використовується обладнання компанії Абпланалп Україна. Учасники також відвідали базу Аеропракт, де змогли оцінити на практиці вироблені літаки. Генеральний директор компанії Абпланалп Україна Микола Васильович Скрипник подякував усім учасникам торжества і побажав подальших успіхів у співпраці з підприємствами та навчальними центрами України.

Некролог

  Ректорат, профком, деканат ММФ, кафедра технології машинобудування з сумом сповіщають, що на 75 році життя, після важкої і тривалої хвороби помер доктор технічних наук, академік Академії інженерних наук України, Заслужений діяч науки і техніки, завідувач кафедри технології машинобудування (2002-2011г .р.)

Проволоцкій
Олександр Євдокимович


і висловлюють співчуття рідним і близьким.
Похорон відбудеться 7 вересня о 13-00 за адресою
вул. Писаржевського, 7

Успешная защита магистра заочника News icon

22 лютого на кафедрі технології машинобудування НМетАУ пройшла перша захист магістерської дипломної роботи, студента заочної форми навчання (1,5 року).

Студент гр. ІМ 901-10м Гайдук Костянтин, під керівництвом свого керівника, доц. Маруніча В. А., показав високі знання в області змінного різання, вміння проводити дослідницькі роботи і на відмінно захистив магістерську роботу.

Відкритий захист курсових проектів по ТММ

06 Листопада на кафедрі Технології машинобудування спільно з кафедрою Прикладної механіки відбувся відкритий захист курсових проектів по ТММ, в якій брали участь студенти групи ІМ-01-13 Глущенко Ганна та Яйчук Олександр і студентка групи МБ-02-13. На захисті були присутні зав.каф. ПМ проф. Добров І.В., доценти Погребняк Р.П., Похилько Л.К., Вишинський В.Т., ст. преп. Василенко В.Н., зав. каф. ТМ доц. Гришин В.С., доценти негрубую С.Л., Криворучко А.М., Макєєв С.Ю., ст.преп. Лапшин С.П., Ласкін В.М., доц. кафедри КГТС Скрипочка Т.А., а також доцент кафедри прикладної механіки Дніпропетровського Національного університету залізничного транспорту Ануфрієв П.Г. Комісія з представників випускаючих кафедр, кафедри прикладної механіки і гість з Транспортного університету зазначила наукову новизну і високий рівень робіт, і виставила всім защищающимся оцінки "12 балів", з чим і вітаємо.


facebook banner   twitter banner   youtube banner   instagramm banner
mon banner   banner osvita-dnepr   Урядова гаряча лінія
WEB of Science   ДНУ ім. Олеся Гончара Scopus  
(C) 2006-2020 nmetau.edu.ua

Візитка

Спеціальності

Співробітники

Новини

Методички та посібники

Наукова діяльність

Навчальний процес

Дипломування

Акредитація

Освітнi програми

Лабораторія сталих матеріалів

Ділове партнерство

Державний іспит 2020